Luhtitalo · 2h+kt+s

Köntiäinen 2, Seinäjoki, Hyllykallio

Velaton myyntihinta
144 000 €
Pinta-ala
50,50 m2
Hoitovastike
126,25 €
Rakennusvuosi
2023

Esittely

Suositulla Karhuvuoren asuinalueelta viihtyisä ja huoleton ensimmäisen kerroksen päätykaksio. Asunnon nykyaikainen pohjaratkaisu tekee tiloista avarat ja yhtenäiset. Keittiö ja olohuone muodostavat valoisan kokonaisuuden, joka tarjoaa hyvät puitteet niin arkeen kuin yhdessäoloon.

Olohuoneesta on käynti etelään suuntautuvalle lasitetulle terassille, joka tarjoaa viihtyisää lisätilaa aina aikaisesta keväästä myöhälle syksyyn asti. Asunnon viilentävä ilmalämpöpumppu lisää asumismukavuutta kesähelteillä. Järkevän kokoinen makuuhuone, jossa kiinteät kaapistot koko seinustan leveydellä. Rauhallisen tyylikkäin sävyin toteutetussa kylpyhuoneessa sadesuihku ja paikka pesutornille. Ikkunallinen sauna.

Taloyhtiössä lämmitysmuotona on kaukolämpö ja asunnon miellyttävä vesikiertoinen lattialämmitys tuo tasaista lämpöä koko kotiin. Huoneistokohtainen koneellinen ilmanvaihto lämmöntalteenotolla huolehtii ilman vaihtumisesta ja energiatehokkuudesta. Huoneistolle kuuluu asuinrakennuksen yhteydessä sijaitseva varastotila.

Autokatospaikan hallintaan oikeuttavat osakkeet myydään erikseen, hintaan 6000,00 euroa.

Esittelemme kohteemme yksityisnäytöin, ota yhteyttä ja varaa omasi!

Me olemme kavereita. Yhdistämme onnelliset ja tyytyväiset asunnon ostajat sekä myyjät keskivertoa tehokkaammin huolehtimalla kavereistamme ensiluokkaisesti. Ota yhteyttä: KAVERIT / Ilari Oikari, 045 639 1492, ilari@kaveritlkv.fi

Kaverit välittävät asuntosi! Me tunnemme alueet, joissa toimimme ja huolehdimme pienimmistäkin yksityiskohdista. Suunnittelemme jokaisen myyntikohteen yksilöllisesti ja hyödynnämme nykyaikaisia markkinointitapoja. Soita ja varaa ilmainen arviokäynti!

1442836
20302826
Seinäjoki, Hyllykallio
Köntiäinen 2
60510 Seinäjoki
Luhtitalo
Ei
Omistusasunto
2h+kt+s
2
50,50 m²
50,50 m²
Isännöitsijäntodistuksen mukainen
1/1
2023
2023
Vuokrasopimuksen ehtojen mukaisesti
144 000 €
144 000 €
2 851,49 € / m²
Laskettu velattomasta myyntihinnasta.
126,25 € / kk
Hoitovastike 126,25 € / kk
Auokatospaikan hoitovastike: 10,00 €/kk
Ei
Hyvä
Kaukolämpö
Kaapeli-tv
Valokuitu
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Puu
Varusteet: liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone
Seinien pintamateriaali: maalattu
Lattian pintamateriaali: vinyyli
Keittiön tasot: laminaatti
Liesi: induktio, erillisuuni, liesitaso
Seinien pintamateriaali: maalattu
Lattian pintamateriaali: vinyyli
Seinien pintamateriaali: maalattu
Lattian pintamateriaali: vinyyli
Makuuhuoneiden määrä: 1
Varusteet: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peili
Seinien pintamateriaali: kaakeli
Lattian pintamateriaali: laatta
Huoneistolle kuuluva varastotila (4m²) asuinrakennuksen yhteydessä.
Eteinen, lasitettu terassi
Varusteet: ilmalämpöpumppu
Katto: Harja
Katon pintamateriaali: Konesaumattu pelti
Asunnossa on sauna

Sähkökiuas
Asunto Oy Seinäjoen Köntiäinen
Urheiluvälinevarasto
27
2025 – Terassien ja portaiden öljyäminen
Osuva Isännöinti Oy
Tiina Kortesmäki
+35850 349 1726
tiina.kortesmaki@osuvaisannointi.fi
Huoltoyhtiö
The Doers Kiinteistöhuolto
B2018
6 968 m²
Oma
Asemakaava
Autokatospaikka eri osakeryhmällä
Autokatospaikan (AK11) hallintaan oikeuttavat osakkeet myydään erikseen, velattomaan hintaan 6000,00 euroa.

Kiinnostuitko kohteesta?

Varaa yksityisnäyttö

Kohdetta myy

Ilari Oikari

Kiinteistönvälittäjä, LKV, Yrittäjä